Akce roku 2017

1.1.2017 Novoroční polétání

8.4.2017 Otevírání nebe

6.5.2017 Ústecká elektra, soutěž RCEN

13.5.2017 Polétání s jety

26.-28.5. EAC Czech 2017

3.6.2017 Letecký den

10.6.2017 Copter Day

17.6.2017 Elektromaketářská 2017

24.6.2017 Festival raket

19.8.2017 RCEV - soutěž elektrovětroňů

20.8.2017 F5J - soutěž elektrovětroňů

23.9.2017 Všeobecný modelářský letecký víkend - BURZA

30.9.2017 Polétání s jety

7.10.2017 Drakiáda

14.10.2017 RCEV - soutěž elektrovětroňů

Důležité odkazy

Pojištění ...pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem modelů

Modelpark ...facebooková stránka klubu

Stoupák ...web věnovaný větroňářské technice

RC mania ...modelářské internetové fórum

Kolman ...web Libora Kolmana z Teplic - spousta zajímavostí o modelařině

modelbazar.cz ...nabídky a poptávky modelů letadel, aut, vrtulníků, aj.

LS model ...stránky Leoše Svobody, výrobce špičkových větroňů

Hobbyking ...mezinárodní obchod s modelářskými potřebami

Modelářství Teplice ...obchod s modelářskými potřebami v Teplicích

VR technik ...obchod s modelářskými potřebami v Ústí nad Labem

MK Chlumec ...původní webové stránky našeho klubu

Svaz modelářů ...svaz modelářů české republiky

RC klub-ul ...web RC Klubu Ústí nad Labem


Elektromaketářská 2012


No a druhý ročník naší Malé Elektro Maketářské je zdárně za námi. Spíše by jsme to ale měli nazvat Velká Elektromaketářská, protože se nám na letišti v Suché sešlo více jak 50 modelů vojenských letadel z období I.WW až do součastnosti. Již ráno jako první dorazil Honza jelínek se synem Míšou a třemi krásnými letadly jimž kraloval nádherný F4U Corsair se sklápěcími křídly a rozpětím 1600 mm.

Potom se to již začalo sjíždět hromadně. Loňský vítěz Jirka Šmíd se synem také Michalem se dvěmi pěknýmiDH 98 Mosquito a jednímB-25 Mitchell. Karel Mojžíš s několika letadky jako byly Fiat G 55, P47 Thunderbolt ve vlastní kamufláži, ME 109 v kamufláži Finského letectva, pěknou Stukou a spoustou dalších.

Nezklamali i naši další Děčínští kamarádi a kolegové jako Honza Sochor Nakajima Ki-84 Hayate Frank, MUSTANG P - 51 B, MIG - 15i létající sekačkoua Pepik Baco s atraktivními modely Blohm&Voss P.215, Junkers JU 87 B, Saab J-21. Brzy přijem i můj kolega a kamarád Pavel Nisser se svým krásným Heikelem D 110. Již standardně přijel i Martin Tintěra se svou přítelkyní a naší pilotkou Jitkou a také Pavel Douba se svým velkým Thunderboltem P 41. No a samozřejmě nesměl chybět ani náš kolegy z Milovic Vojta Fusko přezdívaný COODY. Dále se d
ostavil se i Honza Kraus s Mílou Maláskem a spoustou pěkných modelů, které vodili precizně po obloze a kterým vévodil ukázkový Blucher a také Lukáš Rada s největším letadlem přehlídky třímetrovým stihačem z I. WW Focker E 3. Nemohu jmenovat všechny naše milé kamarády kteří si s námi přijeli zalétat ale nakonec jejich seznam máte tady.

Počásí sice nebylo slunečné a foukal docela čerstvý vítr napříč drahou ale i přes to se nikdo nezalekl a již v 10.00 začaly předběžné letecké tréninky k ošahání dráhy. Jako jeden z prvních jsem vystartoval já se svým zánovním Mustangem P 51 D o rozpětí 1700 mm. Let proběhl krásně k mé spokojenosti do doby kdy jsem s úsměvem skusil vytáhnout podvozek a úsměv mi stuhnul na rtech jelikož OUHA on se nevytáhl a vzpříčil v polootevřené pozici díky zamrzlým podvozkovým krytům. Po několika desítkách vteřin mi baterie dala najevo že buď přistanu nebo spadnu. Tak jsem s tím namířil k zemi a po trochu tvrdším přistání skončil v trávě. Letadlo je zaplt bůh jen trochu pocuchané a dobře opravitelné. Celou tuto akci můžete shlédnou na filmu, který promtně natočil náš kolega a kameraman Jirka Petrů.

Takové tréninkové lety probíhali průběžně až do 14 hodin s přerušením na letecký BREAFING kde náš hlavní porotce Vašek Řípa na krásném špejličkovém letadle ukázal jak by mely vypadat předváděné soutěžní prvky. No a potom již nic nebránilo tomu aby celou soutěž zahájil náš milý a vážený host pan Jaroslav Kubera - primátor statutárního města Teplic.

Soutěž probíhala v poklidném duchu a nikomu se nepodařilo nic rozbít. Po jejím skončení se hned vyhlásily výsledky které máte zde.Dle mínění účastníků se druhý ročník ( i přes né úplně příznivé počasí, kdy trochu pršelo a foukal někdy i silnější vítr ) vydařil a spolojení účastníci si po skončení soutěže mohli po zbytek večera krásně zalétat v počasí, které se zlepšovalo hodinu od hodiny. Jak proběhla celá akce uvidíte zde na filmovém klipu od Jirky Petrů nebo zde na klipu od Honzy Sochora.

Závěrem musím také velmi poděkovat dalším členům organizačního štábu, kterí se na akci podíleli a bez nihž by asi vše neprobíhalo tak hladce. A proto díky fotografům Čendovi Šlapákovi, Karlu Jeřábkovi, Elišce Beňkové. Potom kameramanovi Jirkovi Petrů a také všem ostatním co přiložili ruku k dílu.

Na tom že vše bylo velmi pohodové má obrovskou měrou zásluhu i tým našich krásných a milých hostesek, kterým zde jmenovitě moc všichni děkujeme za to že ná sytily a napájely po celou dobu akce. Proto díky Adélce ( Bublince Kulíškovně ) Exnerové, Elišce ( Nisser ) Beňkové, Dádulce Exnerové a Jitce Chudáčkové ( to je mimochodem naše první pilotka modelářka žena ) a Marcelce skoro Hladíkové, bez vaší práce by z nás byl jen chumel hladových, pološpinavých pilotů. JEŠTĚ JEDNOU DÍKY.

Tak a to je ode mne slovem vše níže se podívejte na soubory fotografií od všech našich kamarádů fotografů Rudy Rady, Karla Jeřábka, Čendy Šlapáka, Elišky Beňkové a Děčínských modelářů.Všem tímto moc a moc děkuji za perfektní fotografie.

Roman Exner.