Akce roku 2018

1.1.2018   Novoroční polétání

7.4.2018   Otevírání nebe

30.4.2018 Pálení čarodějnic

5.5.2018   Ústecká elektra - RCEN

12.5.2018 Polétání s JETY

16.6.2018 Elektromaketářská 2018

23.6.2018 Festival raket

30.6.2018 - 1.7.2018
Mistrovství ČRF5J elektrovětroně

9.7.2018 -13.7.2018
Soustředění mladých modelářů

14.8.2018 - 20.8.2018
Mistrovství světa Combaty

8.9.2018 MČR RCA - soutěž akrobatů

22.9.2018 Letecký víkend a burza

29.9.2018  Polétání s JETY

6.10.2018 Drakiáda

Důležité odkazy

Pojištění ...pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem modelů

Modelpark ...facebooková stránka klubu

Stoupák ...web věnovaný větroňářské technice

RC mania ...modelářské internetové fórum

Kolman ...web Libora Kolmana z Teplic - spousta zajímavostí o modelařině

modelbazar.cz ...nabídky a poptávky modelů letadel, aut, vrtulníků, aj.

LS model ...stránky Leoše Svobody, výrobce špičkových větroňů

Hobbyking ...mezinárodní obchod s modelářskými potřebami

Modelářství Teplice ...obchod s modelářskými potřebami v Teplicích

VR technik ...obchod s modelářskými potřebami v Ústí nad Labem

MK Chlumec ...původní webové stránky našeho klubu

Svaz modelářů ...svaz modelářů české republiky

RC klub-ul ...web RC Klubu Ústí nad Labem


Elektromaketarska-2013

V sobotu, 8.června 2013, se v Modelparku v Suché u Teplic konal již 3. ročník AKCE Elektromaketářská .Po mnoha propršených dnech které nám vyvrcholily záplavami po celé naší republice, se celý organizační tým Elektromaketářské modlil za lepší počasí. Dalo to opravdu fušku, ale za daných okolností vyšlo počasí na jedničku.Již vpůl deváté ráno se na letišti začali objevovat první nedočkavci zřad pilotů. Samotná akce pak začala o desáté hodině dopolední registrací zůčastněných, briefingem a oficiálním přivítáním. Úvodního letu se chopil Vladimír Kusý z Litvínova, který k předvedení přivezl svůj nový Morane Saulnier MS 394 a za našeho přihlížení jej zalétal.
Poté, jak je již naším zvykem následovalo létání a opět jen létání. Kdo z pilotů dodal popis modelu, dočkal se i představení modelu, který zajistil kdo jiný než Karel Pecka. Kdo měl hlad či žízeň, hasil jej v bufetu, který provozoval Pepa Vacek.

Slunce nám ukázalo svou sílu a pálilo celý den, takže ani malá přeháňka v půl druhé neodradila a Jirka Šmíd a jeho Mosquito se slovy – za války se taky lítalo vdešti - strhl další vlnu létání. Více se rozepisovat o předvedených modelech asi nemá cenu, za vše hovoří přiložené fotografie.


Akce trvala oficiálně do páté hodiny odpolední, nicméně většina pilotů i přihlížející veřejnosti ( které neustále přibývá, za což jsme vděčni) vydržela zhruba do půl sedmé, kdy proběhla druhá přeháňka. Kdo vydržel i po ní, nelitoval. Polojasno a bezvětří způsobilo, že bylo obtížné dostat zbylé piloty k ohni, neboť lepší podmínky k létání si nemohl přát snad nikdo.

Zbytek večera se pak nesl ve znamení klábosení u ohně a opékání buřtů. Vše pak završil náš kamarád Coddy , který se zhruba vpůl dvanácté v noci chopil vysílačky a nočním letem pozvedl svou pilotní laťku.

V neděli ráno pak přeživší létali až do oběda, kdy jsme společně poklidili letiště a s rozloučením se vydali do svých domovů.Co říci závěrem? Snad jen, že podle reakcí zůčastněných se akce opět vydařila k všeobecné spokojenosti.


Za to bych chtěl zde poděkovat celému organizačnímu týmu Elektromaktářské, kolegům kteří vypomohli manuálně i materiálně, Pavlu Šternovi za tak skvělé místo klétání, návštěvníkům za to, že si naše letiště stále častěji volíza cíl rodinných výletů a v neposlední řadě kamarádům – modelářům za to , že se k nám stále vracejí. Za organizační tým mohu slíbit, že se budeme snažit i nadále a těšit na společné chvíle ve vzduchu.

V průběhu akce natáčel Roman Exner i zajímavé záběry z Quatro Coptery a jejich sestřih bude také umístěn ZDE.
Další fotografie od Karla Jeřábka jsou na tomto odkaze.

Takže přátelé … u dalšího ročníku Elektromaketářské, tentokrát v roce 2014 …. nashledanou a LETU ZDAR!!!

Napsal Pavel Nisser