Akce roku 2017

1.1.2017 Novoroční polétání

8.4.2017 Otevírání nebe

6.5.2017 Ústecká elektra, soutěž RCEN

13.5.2017 Polétání s jety

26.-28.5. EAC Czech 2017

3.6.2017 Letecký den

10.6.2017 Copter Day

17.6.2017 Elektromaketářská 2017

24.6.2017 Festival raket

19.8.2017 RCEV - soutěž elektrovětroňů

20.8.2017 F5J - soutěž elektrovětroňů

23.9.2017 Všeobecný modelářský letecký víkend - BURZA

30.9.2017 Polétání s jety

7.10.2017 Drakiáda

14.10.2017 RCEV - soutěž elektrovětroňů

Důležité odkazy

Pojištění ...pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem modelů

Modelpark ...facebooková stránka klubu

Stoupák ...web věnovaný větroňářské technice

RC mania ...modelářské internetové fórum

Kolman ...web Libora Kolmana z Teplic - spousta zajímavostí o modelařině

modelbazar.cz ...nabídky a poptávky modelů letadel, aut, vrtulníků, aj.

LS model ...stránky Leoše Svobody, výrobce špičkových větroňů

Hobbyking ...mezinárodní obchod s modelářskými potřebami

Modelářství Teplice ...obchod s modelářskými potřebami v Teplicích

VR technik ...obchod s modelářskými potřebami v Ústí nad Labem

MK Chlumec ...původní webové stránky našeho klubu

Svaz modelářů ...svaz modelářů české republiky

RC klub-ul ...web RC Klubu Ústí nad Labem


Bojová letadla v Ráji - Koprník 2012

Po určité době se každý aktívní a zapálený modelář rozhodne že by se měl se svými letadly podívat také na jiná modelářská letiště. Proto jsme se i já s kolegou Pavlem Nisserem a našimi lepšími polovičkami rozhodli že to také prubneme a na doporučení klubového kolegy Jirky Horáčka vyrazili na akci " Bojová letadla v Ráji ", která se jako každoročně pořádala na modelářském letišti v Koprníku u Mnichova Hradiště. Jedná se o setkání vojenských modelů letadel poháněných jak elektromotorem tak spalovacím nebo benzinovým motorem. Proto jsme v sobotu 19.5.2012 brzy ráno naházeli do aut vybraná letadla a upečené toasty a karbanátky a vyrazili k cíli.

Po nedlouhém hledání a dotazu u domorodce jsme konečně 2 minuty před koncem registrace dorazili na hezké modelářské letiště obklopené malebnými rybníky a poli. Asfaltová dráha dostatečně široká a dlouhá i pro velká letadla a také široké travní pásy. Všude kolem již naši kolegové z pořádajícího klubu MK-Veselé a jiných klubů z okolí i větší dálky. Začali jsme na prvním volném místě stojánky modelů hned vybalovat své náčiníčko a letadla. K tomu nám asistoval již zmíněný Jirka Horáček z našeho klubu, který sem jezdí již více let a také i kolegové z Prahy.

Organizace byla velmi dobře zvládnuta a tak se na starty nečekalo nikdy moc dlouho a vše odsýpalo jak se má a patří. Problémem byl docela silný vítr který však pozitivně foukal po délce dráhy a tak se dalo docela obstojně startovat i přistávat. Čas ke strartům jsme si s Pavlem krátili očumováním jiných modelů, nebo pozováním pro fotografa s přivezenými modelkami HA HA.

No a potom se již létalo a létalo. Naše dva modely můj Fiat G 55 Centauro a Pavlův Heinkel HE 100 D budili u kolegů i diváků zaslouženou pozornost, protože jak se někdo vyjádřil " Takové exoty tam ještě neměli " a také dobře létali. Pavel vodil Heinkela s precizní bravurností a sklidil zasloužený potlesk diváků. Můj fiat létal také velmi dobře ale zvolená 3 listá vrtule 16 * 10 mu nedávala takový výkon a účinnost jak původní dvoilist17 * 10 a tak se proti silnému větru čas od času musel probojovávat. I to se asi diváků dle jejich reakce líbilo. Obě letadla měli po dvou letech a Pavel prohnal i svého ME 109.

Na akci bylo opravdu na co koukat a tak se na následných fotografiích podívejte co piloti přivezli. Naši známí a kolegové z Prahy dorazili se dvěmi krásnými modely B 17 Stearmen a německým Bieglem na spalovací motor. Bohužel krásný Stearmen byl jediné letadlo které na akci z naznámých přičin havarovalo ale jeho majitel a pilot Honza ho dá určitě brzy dohromady.

Akce se velmi vydařila ale to ještě nebyl dnešním překvapením konec. Na zpáteční cestě jsme zažili návštěvu jako z leteckýa i leteckomodelářských snů. Ale to až později na tomto odkaze zde ......

Zdraví Roman Exner a doufám že i ostatní dají k dispozici své zážitky z jiných akcí i letišť