Akce roku 2018

1.1.2018   Novoroční polétání

7.4.2018   Otevírání nebe

30.4.2018 Pálení čarodějnic

5.5.2018   Ústecká elektra - RCEN

12.5.2018 Polétání s JETY

16.6.2018 Elektromaketářská 2018

23.6.2018 Festival raket

30.6.2018 - 1.7.2018
Mistrovství ČRF5J elektrovětroně

9.7.2018 -13.7.2018
Soustředění mladých modelářů

14.8.2018 - 20.8.2018
Mistrovství světa Combaty

8.9.2018 MČR RCA - soutěž akrobatů

22.9.2018 Letecký víkend a burza

29.9.2018  Polétání s JETY

6.10.2018 Drakiáda

Důležité odkazy

Pojištění ...pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem modelů

Modelpark ...facebooková stránka klubu

Stoupák ...web věnovaný větroňářské technice

RC mania ...modelářské internetové fórum

Kolman ...web Libora Kolmana z Teplic - spousta zajímavostí o modelařině

modelbazar.cz ...nabídky a poptávky modelů letadel, aut, vrtulníků, aj.

LS model ...stránky Leoše Svobody, výrobce špičkových větroňů

Hobbyking ...mezinárodní obchod s modelářskými potřebami

Modelářství Teplice ...obchod s modelářskými potřebami v Teplicích

VR technik ...obchod s modelářskými potřebami v Ústí nad Labem

MK Chlumec ...původní webové stránky našeho klubu

Svaz modelářů ...svaz modelářů české republiky

RC klub-ul ...web RC Klubu Ústí nad Labem


Bojová letadla v Ráji - Koprník 2012

Po určité době se každý aktívní a zapálený modelář rozhodne že by se měl se svými letadly podívat také na jiná modelářská letiště. Proto jsme se i já s kolegou Pavlem Nisserem a našimi lepšími polovičkami rozhodli že to také prubneme a na doporučení klubového kolegy Jirky Horáčka vyrazili na akci " Bojová letadla v Ráji ", která se jako každoročně pořádala na modelářském letišti v Koprníku u Mnichova Hradiště. Jedná se o setkání vojenských modelů letadel poháněných jak elektromotorem tak spalovacím nebo benzinovým motorem. Proto jsme v sobotu 19.5.2012 brzy ráno naházeli do aut vybraná letadla a upečené toasty a karbanátky a vyrazili k cíli.

Po nedlouhém hledání a dotazu u domorodce jsme konečně 2 minuty před koncem registrace dorazili na hezké modelářské letiště obklopené malebnými rybníky a poli. Asfaltová dráha dostatečně široká a dlouhá i pro velká letadla a také široké travní pásy. Všude kolem již naši kolegové z pořádajícího klubu MK-Veselé a jiných klubů z okolí i větší dálky. Začali jsme na prvním volném místě stojánky modelů hned vybalovat své náčiníčko a letadla. K tomu nám asistoval již zmíněný Jirka Horáček z našeho klubu, který sem jezdí již více let a také i kolegové z Prahy.

Organizace byla velmi dobře zvládnuta a tak se na starty nečekalo nikdy moc dlouho a vše odsýpalo jak se má a patří. Problémem byl docela silný vítr který však pozitivně foukal po délce dráhy a tak se dalo docela obstojně startovat i přistávat. Čas ke strartům jsme si s Pavlem krátili očumováním jiných modelů, nebo pozováním pro fotografa s přivezenými modelkami HA HA.

No a potom se již létalo a létalo. Naše dva modely můj Fiat G 55 Centauro a Pavlův Heinkel HE 100 D budili u kolegů i diváků zaslouženou pozornost, protože jak se někdo vyjádřil " Takové exoty tam ještě neměli " a také dobře létali. Pavel vodil Heinkela s precizní bravurností a sklidil zasloužený potlesk diváků. Můj fiat létal také velmi dobře ale zvolená 3 listá vrtule 16 * 10 mu nedávala takový výkon a účinnost jak původní dvoilist17 * 10 a tak se proti silnému větru čas od času musel probojovávat. I to se asi diváků dle jejich reakce líbilo. Obě letadla měli po dvou letech a Pavel prohnal i svého ME 109.

Na akci bylo opravdu na co koukat a tak se na následných fotografiích podívejte co piloti přivezli. Naši známí a kolegové z Prahy dorazili se dvěmi krásnými modely B 17 Stearmen a německým Bieglem na spalovací motor. Bohužel krásný Stearmen byl jediné letadlo které na akci z naznámých přičin havarovalo ale jeho majitel a pilot Honza ho dá určitě brzy dohromady.

Akce se velmi vydařila ale to ještě nebyl dnešním překvapením konec. Na zpáteční cestě jsme zažili návštěvu jako z leteckýa i leteckomodelářských snů. Ale to až později na tomto odkaze zde ......

Zdraví Roman Exner a doufám že i ostatní dají k dispozici své zážitky z jiných akcí i letišť