Akce roku 2018

1.1.2018   Novoroční polétání

7.4.2018   Otevírání nebe

30.4.2018 Pálení čarodějnic

5.5.2018   Ústecká elektra - RCEN

12.5.2018 Polétání s JETY

16.6.2018 Elektromaketářská 2018

23.6.2018 Festival raket

30.6.2018 - 1.7.2018
Mistrovství ČRF5J elektrovětroně

9.7.2018 -13.7.2018
Soustředění mladých modelářů

14.8.2018 - 20.8.2018
Mistrovství světa Combaty

8.9.2018 MČR RCA - soutěž akrobatů

22.9.2018 Letecký víkend a burza

29.9.2018  Polétání s JETY

6.10.2018 Drakiáda

Důležité odkazy

Pojištění ...pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem modelů

Modelpark ...facebooková stránka klubu

Stoupák ...web věnovaný větroňářské technice

RC mania ...modelářské internetové fórum

Kolman ...web Libora Kolmana z Teplic - spousta zajímavostí o modelařině

modelbazar.cz ...nabídky a poptávky modelů letadel, aut, vrtulníků, aj.

LS model ...stránky Leoše Svobody, výrobce špičkových větroňů

Hobbyking ...mezinárodní obchod s modelářskými potřebami

Modelářství Teplice ...obchod s modelářskými potřebami v Teplicích

VR technik ...obchod s modelářskými potřebami v Ústí nad Labem

MK Chlumec ...původní webové stránky našeho klubu

Svaz modelářů ...svaz modelářů české republiky

RC klub-ul ...web RC Klubu Ústí nad Labem


Byli jsme na lipeneckém obru 2012

Lipeneckého obra který se koná na letišti v Lipencích u Prahy zná snad každý letecký modelář. letos se 8 září konal již 15 ročník a tak jsem já ( který ještě atmosféru obra nezažil ukecal Jitku Chudáčkovou a Martina Tintěru od nás z klubu a ráno jsme do Lipenců ( jen jako diváci ) vyrazili. Fotografie budu uvádět průběžně mezi řádky.

Cesta byla dobrá až na závěrečnou část, kdy jsme již skoro v cíli trochu zabloudili a navigace v okamžiku nejdůležitějším odmítla pracovat. Nicméně po troše bloudění jsme dorazili do cíle.

Havarovaný Bear

No upřímně řečeno můj první dojem z letiště byl slušně řečeno rozporuplný. Očekával jsem kvalitní modelářské letiště ( když se zde konají takové akce ) trochu podobné tomu našemu klubovému v Suché ale ?? Nic takového se nekonalo. Travnatý plácek místy (v oblasti startu a přistávání letadel) tak zvlněný že to později i některá letadla odnesla převrácením byl prvním spíše negativním překvapením.

Jinak co se týče účasti modelových strojů a pilotů exkluzivita. Spousta atraktivních a hlavně velikých letadel všech variant no radost pohledět. Mnou výše popisovaná negativnost letiště se ale také promítla o hlavních letových hodinách kdy se skoro 2.500 diváků ani nemohlo namačkat k relativně krátké síti a museli stát i ve třech řadách tzn. neviděli detaily letadel ani startu či přistání.

Já jsem zneužil přirozené drzosti a vlezl tam kam v tu chvíli mohli jen piloti a organizátoři. Jelikož ale vím jak se chovat nikdo s tím neměl problém a tak jsem mohl pozdravit i spoustu známých kteří na 15-tém ročníku Lipeneckého Obra účinkovali.

Letový sobotní den byl vydařený i přes a pro mnohé diváky právě proto že doško i kněkolika haváriím např u úvodního letadla krásného F4U Corsaira o rozpětí více než 4.5 metrů. Nádherné letadlo bylo však evidentně podmotorováno a motor nezvládl v otočce zátež více než 85 kg váhy a Corsair dosti fatálně spadl do nedalekého pole. I přes několik dalších havárií bylo však na co koukat a asi každý milovník tohoto modelářského odvětví si přišel na své.

Jen na závěr ještě jedna malá kritika a to stánkařů prodávajících občerstvení. Absolutně nezvládali nápor přihlížejících a také velké vedro a tak se tvořily dlouhé fronty, roztékala zmrzlina a pily nedochlazené nápoje.

I přes to je Lipenecký Obr krásnou podívanou, která by si ale zasloužila lepší zázemí. Roman Exner.