Akce roku 2018

1.1.2018   Novoroční polétání

7.4.2018   Otevírání nebe

30.4.2018 Pálení čarodějnic

5.5.2018   Ústecká elektra - RCEN

12.5.2018 Polétání s JETY

16.6.2018 Elektromaketářská 2018

23.6.2018 Festival raket

30.6.2018 - 1.7.2018
Mistrovství ČRF5J elektrovětroně

9.7.2018 -13.7.2018
Soustředění mladých modelářů

14.8.2018 - 20.8.2018
Mistrovství světa Combaty

8,9,2018 MČR RCA - soutěž akrobatů

22.9.2018  Polétání s JETY

6,10,2018 Drakiáda

13.10.2018 RCEV -  elektrovětroně

Důležité odkazy

Pojištění ...pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem modelů

Modelpark ...facebooková stránka klubu

Stoupák ...web věnovaný větroňářské technice

RC mania ...modelářské internetové fórum

Kolman ...web Libora Kolmana z Teplic - spousta zajímavostí o modelařině

modelbazar.cz ...nabídky a poptávky modelů letadel, aut, vrtulníků, aj.

LS model ...stránky Leoše Svobody, výrobce špičkových větroňů

Hobbyking ...mezinárodní obchod s modelářskými potřebami

Modelářství Teplice ...obchod s modelářskými potřebami v Teplicích

VR technik ...obchod s modelářskými potřebami v Ústí nad Labem

MK Chlumec ...původní webové stránky našeho klubu

Svaz modelářů ...svaz modelářů české republiky

RC klub-ul ...web RC Klubu Ústí nad Labem


Byli jsme na lipeneckém obru 2012

Lipeneckého obra který se koná na letišti v Lipencích u Prahy zná snad každý letecký modelář. letos se 8 září konal již 15 ročník a tak jsem já ( který ještě atmosféru obra nezažil ukecal Jitku Chudáčkovou a Martina Tintěru od nás z klubu a ráno jsme do Lipenců ( jen jako diváci ) vyrazili. Fotografie budu uvádět průběžně mezi řádky.

Cesta byla dobrá až na závěrečnou část, kdy jsme již skoro v cíli trochu zabloudili a navigace v okamžiku nejdůležitějším odmítla pracovat. Nicméně po troše bloudění jsme dorazili do cíle.

Havarovaný Bear

No upřímně řečeno můj první dojem z letiště byl slušně řečeno rozporuplný. Očekával jsem kvalitní modelářské letiště ( když se zde konají takové akce ) trochu podobné tomu našemu klubovému v Suché ale ?? Nic takového se nekonalo. Travnatý plácek místy (v oblasti startu a přistávání letadel) tak zvlněný že to později i některá letadla odnesla převrácením byl prvním spíše negativním překvapením.

Jinak co se týče účasti modelových strojů a pilotů exkluzivita. Spousta atraktivních a hlavně velikých letadel všech variant no radost pohledět. Mnou výše popisovaná negativnost letiště se ale také promítla o hlavních letových hodinách kdy se skoro 2.500 diváků ani nemohlo namačkat k relativně krátké síti a museli stát i ve třech řadách tzn. neviděli detaily letadel ani startu či přistání.

Já jsem zneužil přirozené drzosti a vlezl tam kam v tu chvíli mohli jen piloti a organizátoři. Jelikož ale vím jak se chovat nikdo s tím neměl problém a tak jsem mohl pozdravit i spoustu známých kteří na 15-tém ročníku Lipeneckého Obra účinkovali.

Letový sobotní den byl vydařený i přes a pro mnohé diváky právě proto že doško i kněkolika haváriím např u úvodního letadla krásného F4U Corsaira o rozpětí více než 4.5 metrů. Nádherné letadlo bylo však evidentně podmotorováno a motor nezvládl v otočce zátež více než 85 kg váhy a Corsair dosti fatálně spadl do nedalekého pole. I přes několik dalších havárií bylo však na co koukat a asi každý milovník tohoto modelářského odvětví si přišel na své.

Jen na závěr ještě jedna malá kritika a to stánkařů prodávajících občerstvení. Absolutně nezvládali nápor přihlížejících a také velké vedro a tak se tvořily dlouhé fronty, roztékala zmrzlina a pily nedochlazené nápoje.

I přes to je Lipenecký Obr krásnou podívanou, která by si ale zasloužila lepší zázemí. Roman Exner.