Akce roku 2017

1.1.2017 Novoroční polétání

8.4.2017 Otevírání nebe

6.5.2017 Ústecká elektra, soutěž RCEN

13.5.2017 Polétání s jety

26.-28.5. EAC Czech 2017

3.6.2017 Letecký den

10.6.2017 Copter Day

17.6.2017 Elektromaketářská 2017

24.6.2017 Festival raket

19.8.2017 RCEV - soutěž elektrovětroňů

20.8.2017 F5J - soutěž elektrovětroňů

23.9.2017 Všeobecný modelářský letecký víkend - BURZA

30.9.2017 Polétání s jety

7.10.2017 Drakiáda

14.10.2017 RCEV - soutěž elektrovětroňů

Důležité odkazy

Pojištění ...pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem modelů

Modelpark ...facebooková stránka klubu

Stoupák ...web věnovaný větroňářské technice

RC mania ...modelářské internetové fórum

Kolman ...web Libora Kolmana z Teplic - spousta zajímavostí o modelařině

modelbazar.cz ...nabídky a poptávky modelů letadel, aut, vrtulníků, aj.

LS model ...stránky Leoše Svobody, výrobce špičkových větroňů

Hobbyking ...mezinárodní obchod s modelářskými potřebami

Modelářství Teplice ...obchod s modelářskými potřebami v Teplicích

VR technik ...obchod s modelářskými potřebami v Ústí nad Labem

MK Chlumec ...původní webové stránky našeho klubu

Svaz modelářů ...svaz modelářů české republiky

RC klub-ul ...web RC Klubu Ústí nad Labem


Pravidla létání

Jako každé modelářské letiště kde se v dnešní době prohánějí vcelku velká a rychlá letadla, jsou i na letišti Modelpark Suché dána určená pravidla létání. Na této stránce jsou definována a každý kdo bude na letišti létat nebo se pohybpvat je jimi povinen se řídit.

1. Letiště Modelpark v Suché je soukromé letiště sloužící k provozu modelů letadel a to jak na pohon elektromotory tak i motory spalovacími.

2. Každý kdo chce na latišti létat je povinen zaplatit letový poplatek 100,- korun ( do rukou pověřených členů klubu ) nebo musí vlastnit letištní průkaz pro daný rok vydaný majitelem letiště.

3. Piloti jsou povinni řídit se při létání vyznačenými letovými zónami ( viz plánek zde ). Vybočení letu z těchto letových zón bude napoprvé napomenuto a na podruhé potrestáno nařízením ukončení letu. Za letový prostor jepovažován prostor od vnitřní hrany asfaltové plochy (blíže k síti) a dále. Prostor od této hrany směrem k síti a za ní je považován za prostor bezletový a je zde zakázáno létat.

4. Každý kdo bude mít zájem o nabíjení zdrojových baterií a není člen klubu se zaplaceným poplatkem 300,- korun může toto provádět za jednorázový denní poplatek 20,- korun.

5. Na letištní ploše je obvyklé že létá jeden pilot s jedním letadlem a pořadí ostatních si piloti domlouvají mezi s sebou. Letiště umožňuje i létání více pilotů najednou, je ale nutno aby nový pilot požádal toho právě létajícího o svolení. Pakliže mu nebude poskytnuto nesmí do dolétání předchozího kolegy začít létat. Při přítomnosti více pilotů a nesvolení k létání více letadel je ale současně létající pilot povinen po max. 7 minutách pustit do vzduchu dalšího čekajícího.

6. Každý létající pilot je srozuměn s tím že létá na vlastní odpovědnost. Členové SMČR by měli mít pojištění z titulu svazové legitimace ale doporučujeme mít ještě připojištění vlastní. Majitel letiště nezodpovídá za případné škody vzniklé provozem strojů privátních pilotů. Obsluha letiště může případ od případu toto zkontrolovat a pilotu bez pojištění létání nedovolit.